Kunst og håndverk
- Lars Sevatdal
- for 15 minutter siden
- 1 min lesing
Tekst og foto Elin Bernatek
Luca ville ha en utfordring! Det ble en krakk med smak av bærekraft. Sammen med Bayram kom han på å lage disse krakkene av restmaterialet vi får fra biff-fjøler som vi leverer til Culina og annen produksjon. "Bayram hjalp meg litt med mål, utformingen og tilpasninger før jeg jobbet videre med treverket på egen hånd", sier Luca. På treavdelingen kalles krakken for Luca-krakken.

Det finnes to versjoner av krakken, en som er laget av poppel og en som er laget av eik. Poppel er et mykt materiale og eik er hardt. "Min favoritt er de krakkene som er laget av eik", sier Luca

Krakken er sammenleggbar og den er enkel å ta med seg. "Når du skal ha den med deg er det som å ha med seg en liten koffert", sier Luca.
Når jeg spør han hvor lang tid han bruker på å lage en krakk sier Luca at han bruker seks til tolv timer, og det blir skrudd inn bolter for å holde krakken sammen. Fremgangsmåte: Først kapper jeg materialet, før jeg splitter og høvler det. Til slutt blir det frest og satt sammen. Krakken blir satt sammen av hele 16 deler.

Det at krakken er så glatt og finpusset gjør at den er så behagelig å ta på. Overflatebehandlingen og det at Luca er så nøye med sitt arbeid gjør at hele produktet både ser og føles flott ut.

Disse krakkene blir det solgt mange av på markeder som Åpent hus og Nydalen fabrikker. Produktet er en bestselger.
Comments